חילוף החומרים הייחודי של תאי סרטן מאפשר להם מספר יתרונות שתורמים להישרדותם. אחד היתרונות קשור ברמת החומציות בסביבת הגידול, המשפיעה על התקדמות המחלה.

לכן, חומר בעל השפעה על רמת החומציות בסביבת הגידול עשוי למנוע את התפשטות המחלה.

מספר ניסויי מעבדה בעשורים האחרונים בחנו את ההשפעה של סודה לשתייה על התהליך הסרטני.

האם נמצא הפתרון לסרטן?

המשך קריאה…

אבנים בכליות הינו מצב רפואי שכיח יותר במדינות מתועשות עשירות. להרגלי אכילה וסגנון חיים יש השפעה ישירה על התפתחות אבנים בכליות. אנחנו יודעים שתזונה שמאופיינת בצריכה גבוהה של נוזלים, פירות, ירקות ופחמימות מלאות, יכולה להוות גישה יעילה למניעה וטיפול במחלה זו.

המשך קריאה…

גאוט, או בעברית שיגדון היא מחלה המוזכרת כבר בכתבי רפואה מימי מצריים העתיקה.

לאורך ההיסטוריה המחלה קיבלה את הכינוי "מחלת המלכים" בגלל שנראתה לעיתים קרובות באנשי המעמד השולט, שצרכו מזון שומני, בשר ואלכוהול שלא היה זמין לרוב העם.

מלבד הטיפול התרופתי, לשינוי תזונתי יש השפעה משמעותית על מהלך המחלה.

המשך קריאה…

תסמונת קְדַם-וִסתית (Premenstrual Syndrome – PMS) היא אוסף תסמינים גופניים, התנהגותיים ורגשיים הקשורים בתהליך קבלת הווסת בגוף האישה.

בספרות הרפואית, מתועדים מעל ל 150 תסמינים שעלולים להראות בתסמונת קדם וסתית. מקובל לחלק את השכיחים בניהם לאלו הקשורים בגוף ואלו הקשורים בהתנהגות ורגשות.

איך הנטורופתיה יכולה לעזור?

המשך קריאה…

הבנת הגורמים להתפתחות מחלת סוכרת המבוגרים עברה מהפכה בסוף המאה הקודמת בזכות פרסומיו של ג׳רלד רייבן ועמיתיו. רייבן, רופא וחוקר, גילה שתחילת המחלה בהפרעה בפעילותו של ההורמון אינסולין, המשפיעה על מאזן הסוכרים, השומנים והחלבונים, ולכך השלכות על תפקוד הגוף.

אותה הפרעה בפעילותו של אינסולין, קיבלה את השם "תנגודת לאינסולין" ומרבית המחקר מלמד כי תופעה זו מהווה גורם משמעותי בהתפתחות עודף משקל עם סוכרת מסוג 2, ו/או יתר לחץ דם, ו/או יתר שומנים בדם.

לאורך זמן וללא טיפול מתאים, מחלות אלו תורמות לסיכון מוגבר להתפתחות של מחלות לב וכלי דם.

מהו הגורם ל "תנגודת לאינסולין" ?

המשך קריאה…

עונת החורף מביאה עמה ריח נפלא של גשם, מרק חם אך גם שלל מחלות חורף.

מחלות חורף זהו שם כולל למגוון של פתולוגיות שהתדירות והעוצמה שלהן גבוהה יותר בעונת החורף. בתקופה זו של השנה, ילדים רבים סובלים מנטייה לדלקות וזיהומים בדרכי הנשימה, בעיקר בהצטננות אך גם בדלקות אוזניים, סינוסיטיס וברונכיטיס.

שאלה חשובה שיש לשאול כדי להבין את נושא מחלות החורף היא – איך זוג ילדים ישהו באותו החדר, האחד יקום למחרת חולה ואחר לא?

המשך קריאה…

ריפלוקס היא תופעה שכיחה שרבים ירגישו לפחות פעם אחת במהלך החיים. אותה תחושה נגרמת כתוצאה מחזרה של תכולת הקיבה לצינור הוושט, ולכך יכולים להיות סיבות שונות.

אם אדם חווה אירוע חד פעמי של צרבת לעיתים רחוקות, אז אין בכך סיכון.

אך מצב של צרבות לעיתים קרובות, עלול לגרום לאורך זמן לנזק משמעותי לוושט!

רבים מאמינים שצרבות נגרמות מעודף של חומצה העולה אל הושט…האומנם?

המשך קריאה…

ויטמיני K הם למעשה שם כולל למספר סוגי ויטמינים מסיסי שומן בעלי תפקידים חשובים בגוף.

מקור השם ויטמין K הוא במילה הגרמנית "Koagulation" שמשמעותה – היכולת של הגוף ליצור מין "פקק" (ברפואה: קריש דם) בתהליך מורכב שמטרתו היא בעצם למנוע דימום מפצע וסכנה לגוף.

אחד מאותם ויטמיני K, הנקרא ויטמין K2 נחקר רבות בשל תפקידו החשוב בבריאות העצם. ובעשורים האחרונים, אנו למדים שיש בו עוד תועלות רבות וחשובות – מניעת הסתיידות עורקים, חלק מהטיפול בדלקות מפרקים ואפילו כחלק מהטיפול במחלת הסרטן.

המשך קריאה…

ניקוי רעלים (מאנגלית: Detoxification) הוא ללא ספק "רב המכר" של תחום הנטורופתיה.

חיפוש בחנות האינטרנט הגדולה בעולם  Amazon לערך "Detoxification" יניב יותר מ 3000 תוצאות. רשימה ארוכה הכוללת: ספרים, ערכות ביתיות, מגוון תוספי תזונה בצורות שונות ואפילו מכשירי חשמל…כולם עם הבטחה אחת – ניקוי!

אם כך, השאלה המתבקשת היא – האם מדובר במוצר מבוקש בגלל שאנחנו מלוכלכים?

המשך קריאה…

המצב ההורמונאלי של האישה הוא מצב ייחודי כמו תביעות האצבעות שלה.

נשים רבות חוות חשש, בשל השכיחות הגוברת של עלייה במשקל הנראית בנשים בגיל המעבר. רבות מקשרות את המצב לגיל, אורח החיים המערבי או אולי גנטיקה. אך למעשה מדובר במהלך משולב של ירידה מהירה ברמת ההורמון אסטרוגן, יחד עם ביטוי מוגבר של ההורמון טסטוסטרון.

האם גם במקרה זה אורח חיים בריא יכול להשפיע על המהלך ההורמונלי הגורם להשמנה?

נראה שכן!

המשך קריאה…