מיתוס הצרבת

ריפלוקס היא תופעה שכיחה שרבים ירגישו לפחות פעם אחת במהלך החיים. אותה תחושה נגרמת כתוצאה מחזרה של תכולת הקיבה לצינור הוושט, ולכך יכולים להיות סיבות שונות.

אם אדם חווה אירוע חד פעמי של צרבת לעיתים רחוקות, אז אין בכך סיכון.

אך מצב של צרבות לעיתים קרובות, עלול לגרום לאורך זמן לנזק משמעותי לוושט!

רבים מאמינים שצרבות נגרמות מעודף של חומצה העולה אל הושט…האומנם?

המשך קריאה…

ויטמין K2 – הרבה יותר מבריאות העצם

ויטמיני K הם למעשה שם כולל למספר סוגי ויטמינים מסיסי שומן בעלי תפקידים חשובים בגוף.

מקור השם ויטמין K הוא במילה הגרמנית "Koagulation" שמשמעותה – היכולת של הגוף ליצור מין "פקק" (ברפואה: קריש דם) בתהליך מורכב שמטרתו היא בעצם למנוע דימום מפצע וסכנה לגוף.

אחד מאותם ויטמיני K, הנקרא ויטמין K2 נחקר רבות בשל תפקידו החשוב בבריאות העצם. ובעשורים האחרונים, אנו למדים שיש בו עוד תועלות רבות וחשובות – מניעת הסתיידות עורקים, חלק מהטיפול בדלקות מפרקים ואפילו כחלק מהטיפול במחלת הסרטן.

המשך קריאה…

ניקוי רעלים – האם אנחנו מלוכלכים?

ניקוי רעלים (מאנגלית: Detoxification) הוא ללא ספק "רב המכר" של תחום הנטורופתיה.

חיפוש בחנות האינטרנט הגדולה בעולם  Amazon לערך "Detoxification" יניב יותר מ 3000 תוצאות. רשימה ארוכה הכוללת: ספרים, ערכות ביתיות, מגוון תוספי תזונה בצורות שונות ואפילו מכשירי חשמל…כולם עם הבטחה אחת – ניקוי!

אם כך, השאלה המתבקשת היא – האם מדובר במוצר מבוקש בגלל שאנחנו מלוכלכים?

המשך קריאה…

עודף משקל בגיל המעבר – תזונה לא בריאה או מצב בלתי נמנע?

המצב ההורמונאלי של האישה הוא מצב ייחודי כמו תביעות האצבעות שלה.

נשים רבות חוות חשש, בשל השכיחות הגוברת של עלייה במשקל הנראית בנשים בגיל המעבר. רבות מקשרות את המצב לגיל, אורח החיים המערבי או אולי גנטיקה. אך למעשה מדובר במהלך משולב של ירידה מהירה ברמת ההורמון אסטרוגן, יחד עם ביטוי מוגבר של ההורמון טסטוסטרון.

האם גם במקרה זה אורח חיים בריא יכול להשפיע על המהלך ההורמונלי הגורם להשמנה?

נראה שכן!

המשך קריאה…

דוקטור, למה המעי שלי רגיש?

בישראל, רוב הפונים ליעוץ רפואי שיתארו כאבי בטן או תחושת נפיחות תמידית, ללא ירידה במשקל או היסטוריה של מחלות מעי דלקתיות, עשויים לזכות בכותרת – תסמונת המעי הרגיש.

אתם בטח שואלים את עצמכם, מה אפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים?

תלוי את מי שואלים…

שאני שאלתי את המומחה שישבתי מולו את השאלה, לפני שנים רבות, תשובתו הייתה "תחייה עם זה".

תשובה שכמובן, לא הייתה מקובלת עלי…

המשך קריאה…

תזונה למניעת סרטן – מה האפשרויות שלי?

עולם הרפואה המשלימה והאינטגרטיבית, במאה ה 21, מציע מגוון טיפולים ומוצרים לחולה האונקולוגי. במאמר רפואי שסיכם סקרי צרכנות ב 18 מדינות בעולם, ראו כי מחצית מחולי הסרטן נעזרו בשירותים שונים מעולם התוכן של רפואה המשלימה והאינטגרטיבית בשל מצבם הבריאותי (1). מתוך שלל האפשרויות המוצעות כיום בשוק, כלי הטיפול הנפוץ ביותר הוא שימוש בדיאטה טיפולית.

המשך קריאה…

הרבה יותר מפטריות מרפא – AHCC וסרטן צוואר הרחם

השם Active Hexose Correlated Compound או בקיצור AHCC עשוי להישמע כמו מושג מורכב מתחום הכימיה, והאמת אינה רחוקה, מדובר בתוסף תזונה המופק בתהליך ייחודי מפטריות מרפא.

AHCC הוא אחד מתוספי התזונה הנחקרים ביותר כיום בשל השפעתו המיטיבה על מערכת החיסון כנגד זיהומים וכחלק מהטיפול בסרטן.

בשוק רווי הבטחות אין כאן בשורת "פנצאה" אך ללא ספק מדובר בתוסף ששווה להכיר.

המשך קריאה…

תזונה ים תיכונית להגנה מפני סרטן המעי הגס

המושג "דיאטה ים תיכונית" משקף את הרגלי התזונה המסורתיים של תושבי אגן הים התיכון, בעיקר בכרתים, יוון ובדרום איטליה. מדובר בדיאטה הכוללת בעיקרה דגנים מלאים, קטניות, שפע פירות וירקות, אגוזים וזרעים בדגש על שמן זית כתית, דגי מי ים וכמות מתונה של ביצים ויוגורט.

מחקרים תצפיתיים הראו כי התמותה מקבוצת מחלות הסרטן נמוכה יותר במדינות אגן הים התיכון המשמרות את הרגלי התזונה המסורתיים, בהשוואה למדינות צפון אירופה וצפון אמריקה.

בסקירת מחקרים עדכנית ניתנה התייחסות לעדויות אודות ההשפעה של הדיאטה הים תיכונית על שכיחות סוגי סרטן שונים, תמותה מהמחלה והישרדות החולים (1). במקרה של סרטן המעי הגס, אחד מסוגי הממאירויות השכיחים בעולם המערבי, נמצא כי היענות לדיאטה עשויה לתרום להגנה מפני התפתחותו.

המשך קריאה…

התוכנית הטבעית למניעת סרטן הערמונית

סרטן הערמונית נחשב כמחלה הממאירה השכיחה ביותר בגברים מעל גיל 50, וחוקרים מעריכים כי עשירית מהגברים בעולם המערבי יאובחנו במהלך חייהם בסרטן מסוג זה. מניעת סרטן הערמונית אפשרית בדרכים טבעיות על ידי תזונה, תוספי תזונה וצמחי מרפא.

אפילו לאחר אבחנת מחלה פעילה, לנושא המניעה חשיבות רבה בהפחתת הסיכון לחזרה של תהליך סרטני בעתיד.

רוצים לדעת איך? כתבתי לכם תוכנית מקיפה.

המשך קריאה…

מזונות נוגדי סרטן שד – אוכמניות כחולות

אוכמניות כחולות (Vaccinium corymbosum) נחשבות "סופרפוד" נוגד סרטן עוצמתי, ובצדק! הפרי הכחול מכיל שפע של חומרים המשפיעים באופן משמעותי על חסינות הגוף – ויטמינים, מינרלים, סיבים תזונתיים ונוגדי חמצון.

הפירות המופלאים האלו פועלים במספר מנגנונים לחיזוק מערכות הגוף, מניעה של התפתחות תהליך סרטני ושיפור היעילות של טיפולים תרופתיים.

המשך קריאה…